Tonka Mačingová

Zdravá výživa

Tonka

Expertka na zdravú výživu, napísala dve knihy, ktoré vyšli pod názvami Zhubněte jednou provždy a Najedzte sa do štíhlosti. „V minulosti som sa často stretávala s otázkami zo strany žien, ale aj mužov, ktorí mali problémy s väčším množstvom tuku na tele. Opýtali sa, čo by mohli zjesť, aby sa nasýtili a nepribrali. To ma motivovalo k zostaveniu takej skladby stravy, aby v priebehu 6 – 8 týždňov (nesľubujem zázraky za pár dní) ľudia pocítili a videli účinky. A verte mi, nikto, kto sa pre tento spôsob očistného stravovania rozhodol netrpel hladom,“

Rýchla doba, v ktorej žijeme nás núti vyberať si rýchle jedlá. My predsa nemáme čas na to, aby sme si dali domácu stravu pri ktorej aj rozmýšľame nad tým, aby nás nielen nasýtila, ale aby nám odľahčila proces trávenia a súčasne si ňou doplníme všetky potrebné živiny, ktoré nám zabezpečia vitalitu na celý deň. Radšej si vyberieme rýchlu stravu, ktorá ulahodí naším chuťovým pohárikom, a ktorá sa rýchlo postará o to, aby sme už v mladom veku začali užívať lieky, ktoré majú odstrániť dôsledky týchto našich rýchlych volieb. Ale odpovedzme si úprimne.

Je život o tomto? Naozaj chceme to, aby sme dobre vyštudovali, mali dobré zamestnanie, ktoré nám zabezpečí veľa peňazí aby sme mohli mať krásny dom v drahej štvrti, rýchle autá, jedli najlepšie jedlá, ktoré vytvoria „nebíčko v ústach „, aby sme deti dali do drahých škôl, ktoré im zabezpečia dobré vzdelanie, aby mohli dobre zarábať, mali krásny dom v drahej štvrti, drahé autá, jedli vyberané jedlá…a stále to isté dookola?

Správne volená zdravá strava :

  • zrýchli váš bazálny metabolizmus
  • zníži prekyslenie organizmu
  • doplní do organizmu potrebné minerálne soli a živiny
  • podporí činnosť hormónov
  • upraví krvný tlak, cholesterol, krvný cukor
  • odstráni príznaky PMS
  • podporí zníženie opuchov končatín